تخفیف فونت‌ایران

تخفیف فونت ایران یکان

فونت ایران‌یکان به طور رسمی در سایت فونت‌ایران به فروش می‌رسد. برای حفظ حقوق طراحان فونت، از شما کاربران نگارفایل درخواست داریم تا تنها از طریق قانونی اقدام به خریداری فونت مورد نظر خود نمایید. به پاس قدردانی از همراهی شما عزیزان، می‌توانید از کد تخفیف negarfile برای اعمال 10% تخفیف در خرید فونت‌ها از سایت فونت‌ایران استفاده نمایید. برای استفاده از کد تخفیف باید از طریق لینک زیر وارد سایت شوید:

ورود به سایت فونت‌ایران

ایران‌یکان iranyekan یک فونت سنسِ هندسی است با کمی چاشنی نسخ. اولین نسخه فونت ایران یکان در سال ۱۳۹۵ منتشر شد. در فونت ایران‌یکان مقداری گردش قلم به ساختار عمودی افقی فونت یکان اضافه شده است و  شکل بعضی حروف به ساختار آشنای نسخ نزدیک شده است. نتیجه کار فونتی است دارای هندسه و مدرن اما سیال‌‌تر و مانوس‌تر با سلیقه ایرانی.  از نظر ما فونت ایران‌یکان راحت‌تر از یکان خوانده می‌شود و مناسب متن ریز و طولانی‌تر است. دلیل این ادعا وجود منحنی‌ها و نزدیک‌تر بودن شکل حروف به ساختار آشنای نسخ است.

ایران + یکان = ایران‌یکان

ایران‌یکان شخصیتی متعادل و میانه‌رو دارد. اگر ایران‌سنس یک دایره سیال باشد و یکان یک مربع ایستا، ایران‌‌یکان چیزی میان این دو است.
طبق بررسی سایت فونت‌ایران در سال ۱۳۹۵ فونت‌های یکان و ایران سنس بیشترین استفاده را در طراحی رابط کاربری داشت. بنابراین مسلم ابراهیمی تصمیم گرفتیم تایپ‌فیسی طراحی کند که شخصیتی میان این دو فونت محبوب را داشته باشد.

image

تنوع وزن‌ها در فونت ایران‌یکان X

ایران‌یکانx یک خانواده کامل است شامل یازده وزن. این یک جعبه ابزار کامل برای طراحان ایده‌آل گراست! برای رسیدن به بهترین نتیجه گاهی نیاز داریم کمی نوشته‌ را نازک‌تر یا چاق‌تر کنیم.

image

image

image

image

image

شکل نقطه‌ها در فونت ایران‌یکانX

شکل نقطه‌ها در فونت ایران یکان‌X از لوزی به مربع تغییر کرده است. در وزن‌های پایین‌تر برای خوانایی بیشتر نقطه‌ها منفصل هستند و در وزن‌های بالا برای فشردگی بهتر و نمایشی‌تر شدن، نقطه‌ها پیوسته می‌شوند.

image

در نسخه وریبل فونت ایران‌یکان این امکان وجود دارد که شکل نقطه‌ها را تغییر دهید. ۴حالت مختلف نقطه برای این فونت پیش‌بینی شده است.

image

ایران‌یکانX وریبل (فونت متغیر)

استفاده از وریبل فونت در طراحی وب روز به روز رایج‌تر می‌شود. فونت متغیر امتحان خود را پس داده است و هم اکنون در بسیاری از سایت‌های پر بازدید فارسی بدون مشکل در حال استفاده است.
استفاده از فقط یک فایل فونت (با ۱۱۰ کیلوبایت حجم) برای همه وزن‌ها و استایل‌ها باعث می‌شود فقط یک درخواست به سمت سرور شما ارسال شود و سرعت لود هر صفحه سریع‌تر باشد.

Weight : این متغیر وزن (ضخامت) نوشته را تعیین می‌کند که حداقل آن 100 معادل وزن Thin و حداکثر آن 1000 معادل وزن Heavy است.

image

Dots : این متغیر شکل نقطه حروف را به ۴ حالت مختلف تغییر می‌دهد.

image

image

به راحتی و در هرجا اعداد را فارسی کنید.

در نسخه جدید فونت ایران یکان X  همه حالت‌های اعداد را در یک فایل می‌توانید استفاده کنید. کافیست در هر قسمت از وبسایت که می‌خواهید اعداد انگلیسی فارسی و یا منو اسپیس شود کد مربوط به آن را وارد کنید. (نمونه فایل css html و راهنما در بسته دانلودی فونت ایران یکان موجود است.)
فارسی کردن اعداد در فتوشاپ، ورد و دیگر نرم افزارها هم به راحتی امکان پذیر است. (راهنما در بسته موجود است)

image

در فونت ایرا‌ن‌یکانX گلیف‌های اختصاصی برای ریال و تومان طراحی شده که فشرده و کوچک هستند. این گلیف‌ها برای طراحی رابط‌ کاربری فروشگاهی بسیار کاربردی خواهد بود.

image

در فونت ایران‌یکان IranYekanX نقطه‌ها بصورت برنامه‌ریزی شده در محل ایده‌آل قرار می گیرند. بدون اینکه عرض حروف زیادتر شود یا فضای خالی بیش از حد پدید آید.

image

image

image

حروف جایگزین

اکثر حروفی که دوست دارید در فونت به عنوان جایگزین انتخابی استفاده کنید (مثل ﮧ ﮩ مدل نستعلیق و ے معکوس) حروف زبان اردو هستند.
از آنجا که فونت ایران‌یکان این حروف را دارد امکان استفاده از آن‌ها در کیبورد فارسی نیز برای شما فراهم شده است.
این حروف جایگزین را طبق راهنما و به راحتی در کامپیوتر و موبایل می‌توانید تایپ کنید.

image

image

image

image

image

فونت ایران‌یکان علاوه بر فارسی و انگلیسی از زبان‌های  عربی، کردی و اردو نیز پشتیبانی می‌کند.

image

فونت ایران‌یکان در استفاده

تیم‌های طراحی حرفه‌ای از فونت ایران یکان در وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های پر بازدید فارسی استفاده کرده‌اند. وبسایت و اپلیکیشن دیجی‌کالا، دیجی‌استایل، شیپور، روبیکا و … از جمله مواردی هستند که فونت ایران یکان را انتخاب کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *